Nachádzate sa tu

Domov

Ako vytvoriť e-mail zdarma pre Váš biznis

Ak vlastníte vediete, či uvažujete o svojom biznise, zaujímavou možnosťou, ktorá ušetrí dáke to euro, resp. poskytne množstvo zaujímavých možností je mail zadarmo. Túto službu donedávna poskytoval zadarmo aj Google corporate email, avšak od istého času ju spoplatnil. V súčasnosti obdobnú službu zadarmo ponúka ZOHO.

Ako to funguje a čo na to potrebujete? V prvom rade potrebujete vlastniť internetovú doménu, teda napríklad www.lmctn.com. Keď máte doménu vytvorením bezplatného účtu na ZOHO môžete získať 5 emailových adries v tvare čokoľvek@lmctn.com s kapacitou 5GB každá.  Ak chcete zaregistrovať email zadarmo, kliknite na nasledujúci link:  http://www.zoho.com/mail/zohomail-pricing.html

Email zdarma

ZOHO ponúka tri základné verzie účtu, pričom vzhľadom na to, že my chceme email zdarma, sa budeme zaoberať verziou LITE*, ktorá je bezplatná, avšak ponúka najmenej. Po kliknutí na Sing UP nás systém vyzýva, aby sme zadali internetovú doménu, ktorú vlastníme(vlastníctvo doménu budeme musieť neskôr v proces registrácie preukázať). 

email zadarmo

Po tom čo zadáme našu doménu pristúpime k zadaniu nevyhnutných informácii pre vytvorenie ZOHO účtu a samozrejme, že si prečítame licenčné podmienky. 

ako vytvorit email

Po vyplnení všetkých informácií a zadaní verifikačného kódu Vám  bude na email, ktorý ste uviedli zaslaný overovací email, ktorý obsahuje hyperlinkový odkaz, na ktorý treba kliknúť, čím potvrdíte a aktivujete Váš ZOHO emial.

Dôležitým krokom v registrácii Vášho účtu je potvrdenie toho, že internetovú doménu skutočne vlastníte.

ako vytvoriť e mail zadarmo

ZOHO ponúka dve možnosti, pričom v tomto tutoriály si predstavíme HTML Metódu. Pri tejto metóde si stiahneme ZOHO HTML súbor, ktorý obsahuje unikátny kód a tento súbor nahráme do Root (kmeňového) adresára na serveri našej stránky. Po tom čo máme súbor na našom servery nahraný klikneme na Verify, kedy ZOHO navštívi HTML súbor na našom servery, čím potvrdíte vlastníctvo domény. 

Email pre biznis

Po tom čom máme overené vlastníctvom domény, je veľmi dôležité vo Vašom administrátorskom rozhraní domény  nastaviť v DNS MX Recordy na ZOHO servre. Pokiaľ to neurobíte, budete síce môcť využívať Váš email zdarma, pričom systém Vám umožní odosielať emaily zo ZOHO účtu, avšak žiaden email Vám nebude doručený. 

email zadarmo pre podnikanie

Nasledujúci obrázok ukazuje príklad ako majú byť MX Rekordy nastavené. 

Nastavenie DNS MX Records

Po nastavení MX Rekordov je Váš free email účet správne nastavený a môžete si ho upraviť  podľa Vašich preferencií a začať využívať. 

Zoho email

Prostredníctvom Control Panel môžete pridávať resp. spravovať Vaše emailové kontá.

mail zadarmo

V tomto tutoriály sme vám priniesli návod na to ako vytvoriť email zdarma pre Váš biznis. Veríme, že sa Vám náš článok páčil a že pomôže Vášmu podnikaniu, alebo čomukoľvek inému čomu sa venujete.

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu