Facebook iconTwitter icon

Nachádzate sa tu

Domov

Návod ako vytvoriť internetovú stránku

00. Základná terminológia webu

Zakladne www pojmyV tomto článku by sme Vám radi priblížili základné pojmy, ktoré tvorba internetovej stránky so sebou nesie, a ktorým potrebujete

01. Ako vytvoriť vlastnú internetovú stránku

Ak čítate tento článok, zrejme uvažujete o tom, ako vytvoriť internetovú stránku, resp. veríme, že po prečítaní tohto článku sa rozhodnete pre vytvorenie vlastnej stránky pre váš biznis, zábavu, organizáciu, či čokoľvek iné.

02. Základná štruktúra Drupalu

Najjednoduchšie si je predstaviť Drupal ako auto v základnej výbave, ktoré chceme postupne vylepšovať, resp. tuningovať.

Kam nainstalovat internetovu stranku

03. Kam umiestniť Drupal?

Keď chceme mať stránku, je nevyhnutné mať nejaký webhosting a internetovú doménu, na ktoré Drupal nainštalujeme, čím sprístupníme internetovú stránku online komunite.

Instalacia offline wamp servera

04. Virtulálny webhosting

Článok vysvetľuje ako nainštalovať virtuálny server na počítač, ktorý vytvorí vhodné prostredie pre inštaláciu Drupalu.

Ako nainstalovat Drupal

05.Inštalácia Drupalu

Z oficiálnej stránky www.drupal.org si stiahneme najnovšiu verziu Drupalu.

ako nainstalovat slovencinu pre drupal

06.A. Inštalácia Slovenčiny pre Drupal

Po tom ako máme Drupal nainštalovaný, ako prvú vec nainštalujeme slovenský preklad.

06.B. Inštalácia nového vzhľadu stránky

Po ukončení inštalácie Drupalu, Vás víta stránka vo svojej základnej podobe, ktorá nie je príliš kretívna. V tomto tutoriáli si ukážeme ako to zmeniť s využitím Drupal Témy.

drupal stranka

07. Ako vytvoriť Drupal článok (podstránku)

Akákoľvek internetová stránka sa skladá z hlavnej stránky a množstva podstránok, medzi ktorými sa môžu užívatelia najčastejšie prepínať prostredníctvom menu. Drupal ako každá iná stránka, sa teda skladá z hlavnej stránky a jednotlivých podstránok, ktoré budeme v drupal terminológii volať články.

08. Typy obsahu v Drupale

V článku  2. Základná štruktúra Drupalu sme si predstavili základné stavebné prvky Drupalu, ktoré budeme pre správen fungovanie stránky potrebovať. V nasledovných článkoch si predstavíme konkrétne moduly, ich inštaláciu , funkcionalitu a použitie. Najskôr začneme s predinštalovanými modulmi a ukážeme si ako ich nastaviť.

drupal module instalacia

09. Inštalácia Drupal modulu

Tutoriál prináša návod na to ako inštalovať Drupal Module, ktorý predstavuje základný stavebný prvok Drupalu.

10. Ako vložiť nové pole do kostry článku

Tutoriál približuje ako vložiť nainštalovaný drupal module DownloadFile do kostry článku, aby si užívatelia mohli stiahnuť súbor priamo prostredníctvom odkazu na spodnej strane článku. 

11.Drupal menu a jeho napojenie na článok

V tomto drupal návode si ukážeme ako vytvoriť  a spravovať Drupal menu, a ako ku položke menu priradiť konkrétny článok (podstránku).  

struktura template

12. Drupal bloky

Úvod a základnú logiku blokov v Drupale sme si predstavili v článku 02. Základná štruktúra Drupalu. V tomto návode si ukážeme, ako spravovať bloky, a ako ich zakomponovať do štruktúry stránky. 

13. Inštalácia textového editora

V základnej inštalácii Drupalu nie je nainštalovaný žiadny textový editor, a teda bez znalosti css by sme neboli schopní formátovať text. Na to aby sme ho mohli upraviť, musím nainštalovať Drupal module editor, ktorý umožní formátovanie textu podobne ako vo Worde.

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu