Nachádzate sa tu

Domov

06 - Alt klávesnicové skratky, resp. Hot Keys

Hlavným cieľom tohto tutoriálu je vysvetlenie podstaty a logiky používania Alt klávesnicových skratiek, takzvaných Hot Keys.

Prostredníctvom používania Hot Keys je možné ovládať viac než 90 % funkcionality Excelu (platí aj pre Word a PowerPoint) len prostredníctvom využitia klávesnice, čím šetríte čas, ktorý potrebujete na uchopenie myšky a spätný návrat na klávesnicu. Táto funkcia je najvhodnejšie využiteľná pri opakovaní istej činnosti, pri rôznych nastavovaniach ( napríklad pri podmienenom formátovaní alebo nastavení vlastného filtra).

Po stlačení „ALT“ je každej položke menu priradené písmeno, stlačením ktorého sa daná položka aktivuje.

Po tom, čo sme stlačili H, pokračujeme s FC, čím aktivujeme farebnú paletu pre zmenu písma. 

Teda ak by sme chceli zmeniť farbu písma zadáme kód ALT + H + FC a šípkami vyberieme želanú farbu. V tomto prípade nedržíme všetky klávesy naraz, ale ich stláčame postupne.

Pri triviálnych úpravách sa Vám môže zdať táto možnosť zbytočná strata času, lebo to dokážete spraviť jednoduchšie myšou, avšak keď sa naučíte niektoré skratky naspamäť a začnete ich používať, verím že tejto užitočnej súčasti Excelu prídete na chuť. 

Je dôležité si uvedomiť, že Hot keys skratky sú odvodené od nainštalovaného jazykového rozhrania, a teda sú špecifické pre každý jazyk. 

 

 

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu