Nachádzate sa tu

Domov

21 - Naviazanie Excelu na web HTML tabuľku

Zaujímavou funkcionalitou Excelu je nalinkovanie HTML tabuľky z internetovej stránky priamo do Excel dokumentu. Táto možnosť je veľmi užitočná, keď potrebujete mať neustále aktuálnu tabuľku v Exceli bez toho aby ste ju zakaždým museli aktualizovať manuálne.

Ako príklad si nalinkujeme tabuľku s výnosmi z US dlhopisov zo stránky www.finance.yahoo.com/bonds.

Z menu Data vyberieme možnosť From Web ( Z Interneu ), prostredníctvom ktorej sa spustí Excel sprievodca, cez ktorého nalinkujeme tabuľku kurzov.  

HTML tabulka do Excelu

Užívateľské prostredie Excel sprievodcu je veľmi podobné internetovému priehľiadaču, kde zadáme stránku, kde sa zdrojová tabuľka nachádza. Ak ju je možné nalinkovať, bude pri nej žltá šípka, na ktorú keď kliknete, zmení sa na zelenú fajku, čo značí, že Excel je schopný ju nalinkovať.

Cez Menu Options je možné nastaviť akým presným spôsobom chceme vložiť tabuľku do Excelu, nás bude zaujímať predovšetkým formát, kde je možné vybrať nalinkovanie bez formátu, alebo taktiež s plným HTML formátovaním. V tomto prípade sme vybrali Full HTML formating teda plný formát, a teda Excel prevzal tabuľku aj s jej formátom.

 

Pri novom spustení Excelu je potrebné povoliť Data Connections, aby mohla byť tabuľka aktualizovaná. 

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu