Nachádzate sa tu

Domov

11.Drupal menu a jeho napojenie na článok

V tomto drupal návode si ukážeme ako vytvoriť  a spravovať Drupal menu, a ako ku položke menu priradiť konkrétny článok (podstránku).  

Menu v Drupale sa skladá z dvoch súčastí. Prvou je Menu blok, teda akási krabica, a Menu Blok v sebe nesie konkrétne Položky menu resp.  linky. 

Drupal vo svojej základnej inštalácii v sebe nesie už predinštalované menu. V tomto tutoriáli si k  základným menu vytvoríme z brusu nové, a tak ho zakomponujeme do Typu Obsahu "Article" a vytvoríme novú položku menu, ktorá nás prinesie k želanému článku (podstránke) napr. Jednoduché účtovníctvo. 

Menu vytvoríme cez Štruktúra - Menu - Pridať Menu , kde zadáme jeho názov a klikneme na uložiť.  Po tom ako je menu vytvorené, Drupal ponúka možnosť pridať linky , čo v tomto kroku preskočíme, nakoľko link pridáme priamo pri tvorbe článku. 

Drupal menu

Po tom ako je Drupal menu vytvorené, musíme ho pridať do Typu Obsahu "Article". Cez Štruktúra - Typy obsahu zvolíme typ obsahu "Article" (resp. akýkoľvek iný s ktorým momentálne pracujete) a v záložke upraviť zvolíme Nastavenia menu, kde zaklikneme Postranne Menu, ktoré sme na začiatku vytvorili.

Týmto krokom sme umožnili novému článku typu Article priradiť Postranne Menu.

Teraz vytvoríme nový článok, ktorý nazveme Jednoduché účtovníctvo a tomuto článku priradíe Drupal Menu link. Článok pridáme štandardne cez Obsah - Pridať obsah, pričom musíme vytvoriť článok typu "Article". Nasledovný obrázok ukazuje ako spojiť článok a Postranne Menu.

Po tom ako sme vytvorili článok s relevantnym obsahom, a  v tomto článku sme nastavili aby sa zobrazoval v Postrannom Menu, musíme menu blok ako taký zakomponovať do štruktúry stránky. Pre to, aby bolo Menu viditeľné na ľavej alebo pravej strane stránky, musíme ešte Menu blok umiestniť do tela stránky, nakoľko v základnom nastavení je nové menu skryté. Ako to urobiť píšeme v tutoriáli Drupal Bloky.

 

Všetky príspevky v tejto kategórii:

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu