Nachádzate sa tu

Domov

08.Optimizácia obrázkov

Ako optimalizovat obrazokPri písaní obsahu je vhodné do neho začleniť obrázky, čo pomáha čitateľom lepšie sa orientovať v texte, lepšie a rýchlejšie pochopiť problematiku, ktorou sa v článku zaoberáte, pričom obrázky celkovo dodávajú článku vzhľad jednoduchosti a zrozumiteľnosti.

Čo je veľmi dôležité si pri SEO optimalizacii uvedomiť je, že internetové prehliadače nedokážu porozumieť obrázkom. Vzhľadom na to musíte obrázky pomenovať, teda pridať im tzv. metadata description, čím prehliadaču poviete o aký obrázok sa jedná.

Optimizácia obrázkov umožní zobrazenie Vašej stránky v  Google vyhľadávaní obrázkov,  pričom do obrázkov môžete skryť kľúčové slová, ktoré sú síce hľadané, ale ťažko zakompovateľné do textu.  

Pri optimizácii obrázkov je taktiež veľmi dôležitá ich veľkosť, nakoľko čím je obrázok väčší, o to dlhšie bude trvať, kým bude Vaša stránka načítaná, čo nie je dobre vnímané ani prehliadačmi a ani užívateľmi samotnými.

Optimalizácia obrázku z pohľadu veľkosti znamená zníženie  veľkosti, pri zachovaní čo najvyššej možnej kvality obrázku. Photoshop ponúka funkciu optimizácie obrázkov pre web, kedy z obrázku odstráni prebytočné farby a zmenší jeho veľkosť, čím umožní uložiť obrázok v obdobnej kvalite, avšak v omnoho menšej veľkosti. Rozšíreným formátom je napríklad GIF alebo veľmi dobré výsledky ponúka aj PNG-8, či JPG.

Obrázok v tomto texte má optimalizovanú veľkosť len (3,66 KB), alternatívny text viditeľný pre google, ako aj svoje meno, ktoré sa zobrazí po prechode myškou ponad obrázok.

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu