Nachádzate sa tu

Domov

10.Google Webmaster Tools

V tomto tutoriáli si predstavíme veľmi dôležitý nástroj pre SEO optimizáciu, prostredníctvom ktorého web administrátori majú možnosť komunikovať s Google a spravovať stránku v Google vyhľadávaní. Jedná sa o Google Webmaster ToolsNa to, aby ste sa prihlásili do Google Webmaster Tools (po slovensky Nástroje správcu webu) potrebujete mať vytvorený Google účet. Ako prvý krok po prihlásení, musíte stránku zaregistrovať. V našom prípade to bude www.lm-uctovnictvo.sk, čím umožníme to, aby Google jednoduchšie našiel naše stránky, ako aj rýchlejšie zaznamenal vykonané zmeny.  

Prostredníctvom tohto nástroja môžete získať množstvo štatistík ako napríklad na aké kľúčové slová sa v googli vyskytujete a aká je Vaša priemerná pozícia, návštevnosť,  koľko Vašich stránok (podstránok) Google zaindexoval, či Váš kód obsahuje nejaké chyby, koľko spätných odkazov na stránku máte, resp. ktoré stárnky na Vás odkazujú, a omnoho viac. 

Ako na to zobrazuje nasledovný obrázok.

Google Webmaster Tools

Na to aby ste mohli spravovať svoju stránku musíte najskôr Google dokázať, že ste skutočným vlastníkom stránky. Je to možné urobiť niekoľkými spôsobmi, asi najjednoduchší je nahrať unikátny súbor, ktorý vygeneruje Google do root (základného) adresára, na serveri, kde je stránka uložená. Po tom ako tento súbor nahráte na server, Google si to overí, a keďže do root adresára má prístup len majiteľ stránky, tým mu dokážete, že stránku skutočne vlastníte. Je dôležité, aby ste tento súbor zostal celý čas, pokial chcete používať Google Webmaster Tools na serveri.

Umiestnenie súbora by malo vyzerať nasledovne.

Po nahratí overovacieho súboru na server, stačí v Google Webmaster Tools stlačiť tlačitko overiť, čím verifikujete vlastníctvo a získate prístup ku všetkým nástrojom a štatistikám. Po získaní prístupu ako prvú vec nahráme mapu stránky. Ako na to vysvetľuje článok Webmaster Tools - mapa stránky.

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu