Nachádzate sa tu

Domov

01. Ako vytvoriť vlastnú internetovú stránku

Redakcne systemyAk čítate tento článok, zrejme uvažujete o tom, ako vytvoriť internetovú stránku, resp. veríme, že po prečítaní tohto článku sa rozhodnete pre vytvorenie vlastnej stránky pre váš biznis, zábavu, organizáciu, či čokoľvek iné.

Prvú potešujúcu vec, ktorú si povieme je , že Vás to nebude nič stáť, teda okrem voľného času a istej dávky odhodlania, ktoré budete najmä na začiatku pri pochopení základných súvislostí potrebovať.

Ako teda začať? Dostávame sa k prvému dôležitému pojmu, ktorý je CMS (Content Management System), po slovensky Redakčné Systémy. CMS predstavujú free online systémy pre tvorbu webu. Dôvod prečo sú zadarmo je ten, že za ich vývojom nestojí žiadna spoločnosť, ale veľká komunita nadšencov, ktorá ich buduje. Takýchto systémov existuje na trhu relatívne veľa, pričom my si spomenieme 3 najvýznamnejšie,  ktorými sú Drupal, Joomla a Wordpress.

Spomenuté systémy predstavujú to naj, čo je v tejto oblasti na trhu a každý z nich má svoje výhody, ako aj svoje slabšie stránky.  V našich tutoriáloch sa zameriame na redakčný systém Drupal, ktorý je podľa nášho názoru v porovnaní s Joomlou o čosi komplikovanejší, avšak ponúka viac možností a stojí za ním silná komunita vývojárov.

Drupal ako aj iné systémy sa neustále zlepšuje a vyvíja, čím vznikajú nové verzie. My sa budeme zoberať najnovšou verziou Drupal  7, avšak princíp všetkých verzií je viac menej rovnaký a keď ho pochopíte, vždy ho s ľahkosťou aplikujete aj na nové verzie.
Tvorba internetovej stránky prostredníctvom Drupalu nevyžaduje znalosť žiadneho programovacieho jazyka, a teda nie je nutné byť programátorom, aby ste boli schopní vytvoriť kvalitnú webovú stránku. 

Všetky príspevky v tejto kategórii:

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu