Nachádzate sa tu

Domov

04. Virtulálny webhosting

Článok vysvetľuje ako nainštalovať virtuálny server na počítač, ktorý vytvorí vhodné prostredie pre inštaláciu Drupalu.

Ako sme už spomenuli v predošlých článkoch, najlepším prostredím pre vývoj Vašej internetovej stránky je offline virtuálny server. Poskytovateľov takýchto serverov je niekoľko, my budeme pracovať s WAMP serverom, ktorý je bezplatný a jednoduchý na inštaláciu.

Program stiahneme a následne nainštalujeme z WAMP internetovej stránky, kde vyberieme vhodnú verziu, v závislosti od typu operačného systému, ktorý používate - našom prípade WAMPSERVER (32 BITS & PHP 5.3) 2.2E.

Offline Wamp Server

Keď mámeWAMP server stiahnutý, môžeme pristúpiť k jeho inštalácii. Nasledujúci obrázok zobrazuje inštalačné kroky. Výsledkom inštalácie je vytvorenie WAMP adresára, ktorý v sebe obsahuje WWW zložku. V našom prípade to je nasledovná cesta = C:\wamp\www

Instalacia offline wamp servera

Po tom ako máme program nainštalovaný, do vnútra www adresára nahráme Drupal čím umožníme prístup ku jeho inštalácii. Drupal inštalačný súbor je nutné rozbaliť a tak nahrať do www adresára. 

Kam umiestnit drupal stranku

V tomto článku sme si vysvetlili, ako nainštalovať virtuálny server na počítač, ktorý vytvorí vhodné prostredie pre inštaláciu Drupalu. V nasledujúcom tutoriáli si vysvetlíme, ako stiahnuť a nainštalovať Drupal samotný. 

 

Všetky príspevky v tejto kategórii:

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu